Skip to content →

Vyhlaste boj močovým problémům

Problémy s močovými cestami jsou v čekárnách lékařů každodenně k vidění. Častější problémy mají ženy, protože anatomie jejich močové soustavy je trochu jiná než u mužů a možné problémy jsou snadnější než u pánské populace. Projevy známe asi všichni. Jde o řezání a pálení při močení, bolesti v podbřišku nebo v zádech, někdy můžeme zjistit i zvýšenou teplotu.
bylinný čaj
Co onemocnění podporuje
–          Prostydnutí organismu a následný rozvoj infekce. Dávejte pozor na sezení na studených místech, pobyt v mokrých plavkách a na špatné oblečení ve studených dnech.
–          Snížení obranyschopnosti proti infekci. Často je to u těhotných, žen v menopauze nebo při oslabeném organismu
–          Špatná intimní hygiena. Nejen malá častost, ale i nevhodné chemické látky mohou způsobit přemnožení bakterií v močové soustavě a způsobit onemocnění.
–          Lidé s onemocněním jako je diabetes.
–          Přemíra konzumace slazených jídel a nápojů, kofeinu a alkoholických nápojů.
Co onemocnění brzdí
–          Dodržování pitného režimu. Neustálé proplachování močové soustavy eliminuje množství bakterií a zabraňuje jejich přemnožení. Moč není koncentrovaná a je tudíž i méně dráždivá.
–          K pití je vhodná voda bez bublinek nebo neslazený urologický čaj.
–          Brusinkový extrakt, který se dá pít v bylinných čajích, užívat v tobolkách nebo jako sušené plody brusinek.
–          Čaje lze vařit i ze šípku, ibišku, zlatobýlu, petržele nebo březového listu. Tyto je možné zakoupit v bylinných lékárnách nebo si je můžete sami nasušit a používat jako odvar.
 větvička brusinek
Pokud se stane, že i přes veškeré rady se zánět močových cest rozvíjí a zhoršuje, neváhejte navštívit svého lékaře. Je na místě užívání antibiotik, které může určit pouze lékař. V lékárně vám také erudovaně poradí, jaký bylinný čaj je pro váš stav nejvhodnější. Neváhejte poradit se u odborníků. Zkrátíte si tak dobu řešení svých problémů.

Published in Zdraví