Kombinování bílého nábytku: s těmito 5 nápady to funguje!

Argument, že bílá patří do nemocnice, protože je sterilní a nudná, již dávno přestal platit. Kombinace bílého nábytku nevypadá sterilně, naopak. Tento barevný trend zvětšuje malé prostory a vytváří tmavé rohy projasňuje. Pro všechny skeptiky jsme shromáždili několik návrhů pro domov v bílém.

bílý nábytek

Jaký odstín vybrat?

Ať už si kupujete cokoliv, jde-li o výběr barev, máte vždy potíže se správnou volbou. Základní barvy jako modrá, červená nebo žlutá jsou už nabízeny jen zřídka. Obvykle si totiž můžete vybrat mezi různými odstíny. Jedná se například o sluneční žlutou, wasabi zelenou nebo espresso hnědou. I v rámci bílé barvy existují různé odstíny, jako je brilantní nebo porcelánová bílá. Tyto dvě barvy zní velmi leskle. Lesk vyjadřuje luxus. Úplně jiné kouzlo má Shabby chic styl, i zde je bílá jednou z hlavních barev, ale musí vypadat trochu „ošuntěle“.
 bílá místnost

Tip 1: velké vzory

Polštáře, obrázky nebo koberce s velkými vzory je občas špatně představitelné použít do bytu. Pokud máte bílý interiér, můžete být odvážní. Různé geometrické či extravagantní vzory oživí váš bílý nábytek. Pokud jsou vaše stěny také v bílé barvě, všechny dekorativní doplňky dostanou plnou pozornost.

Tip 2: pastelové odstíny

Krása pastelových odstínů je v tom, že vám umožní zvýraznit jednotlivé akcenty do jedné barvy a také kombinovat několik měkkých barev. Pastelové barvy jsou často používány mladými rodiči a jsou ideální pro kombinaci bílého nábytku.

Tip 3: barevné záclony

V závislosti na vašem osobním vkusu, barevné záclony, závěsy a žaluzie mohou zvýraznit váš nábytek. Vysoce lesklý nábytek by měl být kombinován s barvami, které mají silný tón a určitý lesk. Pro matný nábytek se hodí záclony z lnu nebo hrubé bavlny.

Tip 4: tmavé stěny a zemité barvy

Mírný africký dotek lze získat pomocí zemitých barev. V obchodě je najdete například pod výrazem okr, nebo terra. Stěna by měla být vymalována kompletně těmito zemitými barvami pouze v případě, že váš pokoj je dostatečně velký. Jinak barva působí utlačovatelně. Několik květů a malá dekorace stačí k dokonalému předvedení vašeho bílého nábytku v teplých tónech země.

Tip 5: skandinávský styl

Nordický styl se vyznačuje intenzivními barvami a grafickými vzory. Pokud se vám tento vzhled líbí, kombinujte svůj  nábytek (ne s vysokým leskem) s něčím, co má pruhy nebo vzory. Modré tóny a tmavě červená se skvěle prosadí v kobercích, polštářích a na nádobí.
 
Existuje mnoho způsobů, jak kombinovat bílý nábytek. Díky široké škále by měli naše tipy pomoct vám byt nebo dům zařídit vhodným způsobem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup