Musíme začít „znovu“ chodit

Je to bohužel dáno dobou, do práce si jezdíme většinou autem, v práci celý den sedíme za pracovním stolem, a domů jedeme zase autem, na nákupy jezdíme autem apod., prostě přestáváme chodit, a tím si můžeme přivodit spoustu zdravotních problémů, bohužel se to týká už i dětí.
Nejen, že přestáváme chodit, ale ještě ke všemu, když už sedíme, sedíme špatně, při sezení máme ohnutá záda, předsunutou hlavu, snadno nás potom bolí záda.

Když se podíváme do historie, člověk se přece do vzpřímené polohy vyvíjel, tak přece se nevrátíme do doby kamenné, co se našich postav týká. Pro člověka je chůze přirozená, jen si chodit odvykáme.
Dospělí lidé si to už možná uvědomují, protože přibývá lidí, kteří chodí alespoň na procházky, když nemají opravdu čas chodit cvičit, horší je to u dětí, pro ty začíná být sport všeobecně neznámým pojmem, půl dne prosedí ve škole, kam je většinou rodiče dovezou autem, nebo se do ní dopraví městskou hromadnou dopravou a další půl den prosedí u počítače, jsou, jak říkají lékaři a rehabilitační pracovníci „zhýčkaní dobou“.

Rodiče v tomhle mohou dětem pomoci alespoň tak, když přes týden i oni jsou dlouho v práci, a nemají tak možnost ohlídat čas dětí, strávený u počítače, že víkendy budou společně věnovat výletům, na kterých se bude chodit, chodit a zase chodit.

U dospělých, kteří mají zaměstnání, kde naopak celý den stojí, to také není správné řešení, ti zase naopak prosedí celý zbytek dne, protože je bolí nohy, ideální je kombinovat obě varianty.

Sedavým způsobem života si zaděláváme na celou řadu problémů, vadným držením počínaje, můžou se nám začít dělat křečové žíly, hrozí nám obezita, zatěžujeme klouby, ale můžeme se setkat i s tím, že se nám bude špatně dýchat, také se mohou objevit zažívací obtíže, stlačujeme si při dlouhodobém sezení břišní orgány, které tak nemohou správně pracovat.

Pokud po přečtení článku se zaleknete, že byste mohli začít chodit shrbení jako pračlověk a vyrazíte okamžitě do fitness centra, to raději nedělejte, mohli byste si svůj organismus v první chvíli přetížit. Nejlepší je začít s kratšími procházkami a postupně si délku trasy přidávat.
Pokud už některé z výše uvedených zdravotních potíží máte, moc potěšující zpráva pro Vás nebude, že kulatá záda už se úplně narovnat nedají, ale pokud se včas rozhodnete chodit např. na rehabilitace a začnete CHODIT vzpřímeně, můžete potíže zmírnit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup