O úskalích vyklízení bytu po zemřelém

Kontakt se zemřelou osobou – smrt blízkého příbuzného nebo dokonce přímého člena rodiny je vždy velkou ranou, se kterou se každý vyrovnává po svém, a ne vždy se to daří tak, jak bychom si představovali. Mnozí z nás to těžce nesou třeba několik měsíců a let a jednou z psychologických metod, jak to lépe zvládat, je změnit prostředí, zaměstnat se nějakou činností a hlavně přestat vídat předměty, které tu po sobě zemřelá osoba zanechala. Právě proto je vhodnější pověřit vyklízením bytu po zemřelém někoho nezávislého, kdo k nebožtíkovi neměl žádný vztah a osobně jej neznal. Pro vyklízecí firmu je to vždy jen pracovní výkon, i když si třeba ti lidé uvědomují, že odnáší věci, které ještě před krátkou dobou nějaký člověk osobně užíval.

vyklízení bytu

Těžké předměty – v bytě zemřelého se mohou nacházet i předměty velmi objemné a těžké, jako je například rozkládací pohovka, automatická pračka, pultový mrazák, chladnička, velké koberce, linoleum atp. Nejste-li zvyklí nosit takto těžká břemena, můžete si způsobit úraz nebo onemocnět.

vybavení bytu

Látky nebezpečné povahy – v bytě byste mohli narazit i na nebezpečné předměty. Může tu být rozsypané sklo, rozlité kyseliny a louhy, např. na čištění odpadů, mohou tu být uskladněné v chatrných nádobách benzín, líh, petrolej nebo nafta, můžete tu objevit výkaly od zvířat, zvratky, plíseň na matracích a pod kobercem, roztoče a další mikroorganismy. I pro osoby relativně zdravé může být vyklízení bytu v takovém případě velkou zátěží.

Nemáte vhodné vozidlo – překážkou k vyklízení svépomocí je také vozový park. Pokud nemáte tažné zařízení, nebude vám nic platný přívěsný vozík a museli byste si pronajmout přepravní dodávku. Ale pokud jste v ní nikdy neseděli, může být její řízení pro vás poměrně náročné, a jakákoli havárie a poškození pronajatého auta se vám velice prodraží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup