Co si dát dobrou kávu?

V dnešní uspěchané době si řada lidí neudělá čas se pořádně zastavit a odpočinout si. Přitom je to tak jednoduché. Prostě si řekněte dost, a posaďte se na chvilku. Odpočinek je velmi důležitý, a proč si neodpočinout s šálkem dobré kávy? Káva je oblíbeným nápojem mnoha lidí, a jde připravit opravdu dobrá. Ale stejně tak si můžete dát kávu, která moc chutná nebude. Někdo si potrpí na kvalitě, někomu je jedno co pije, a tak si zaleje horkou vodou cokoliv, co jen vzdáleně připomíná kávu. Do které skupiny se řadíte vy?

kávová zrna

Asi je vám jasné, že kvalitu v supermarketu moc hledat nemůžete. Proč utrácet peníze za kávu, která nemá žádnou chuť? Namísto nakupování kávy v supermarketech si kupte za pár korun o mnoho lepší. Skvělá je například brazilská káva, která se pěstuje na světoznámých plantážích. Káva se sbírá ručně, odkud poté putuje do pražíren. A právě druh kávy i samotné pražení mají na svědomí výslednou chuť.

Zrna budou vždycky lepší
Mletá káva, která se v regálech obchodů válí kdo ví jak dlouho, nikdy nebude moct chutí ani aromatem konkurovat skutečně dobrým kávám. Můžete se snažit sebevíc, ale z takové kávy nikdy nepřipravíte dobrou kávu, a to ani když si ji osladíte nebo ochutíte cukrem. Vždycky bude poznat, že to není o pravé.

páka kávovaru

Proč si dopřát lepší kávu?
Mnoho lidí pije kávu kvůli její chuti. Jenže když si nekoupí kvalitní kávu, skutečně kávová chuť se prostě nekoná. A tak si dají další kávu, aby si absenci výrazné kávové chuti vynahradily. Skutečně dobré kávy vám bude stačit jediný šálek. Vyberte si z lokální pražírny, kde kávu praží pravidelně. Tak získáte kvalitní kávu s vynikající plnou chutí a aromatem. Kromě přípravy nápoje se káva používá i při pečení dezertů, kde kvalitu rovněž oceníte. Vyzkoušejte čerstvě upraženou kávu, kterou si sami namelete těsně před přípravou. Zpomalte a vychutnejte si samotnou přípravu.