Peču, pečeš, pečeme!

Takovým menším dortem nebo domácím koláčem potěšíte snad každého člověka v jakémkoliv věku. Kdo by si nechal ujít něco, co bylo vytvořeno pro něj, doma a s láskou? Navíc je to známka toho, že si někdo dal tu práci, aby Vás potěšil. Pokud Vám dochází nápady a blíží se například společenská událost, na které chcete překvapit, našli jsme pro Vás jednoduchý recept na dort, který ve výsledku nedá moc práce a působí velmi efektně!

dort s lesním ovocem
Naked cake alias nahý dort

Tento název plyne z jeho vzhledu. U těchto dortů totiž vidíme jejich pravou strukturu. Jednotlivá patra a polevy nejsou pokryté žádným marcipánem ani fondantem. Jeden z nejjednodušších korpusů a krému naleznete o pár řádek níž.


Čokoládový dort s ovocem

Na dort budeme potřebovat:
· Pět vajec pokojové teploty
· Pět vrchovatých lžic polohrubé mouky
· Tři lžíce kakaa na pečení
· Dvě lžíce oleje
· Dvě lžíce horké vody
· Dvě lžíce prášku do pečiva
· Špetku soli
Na krém si připravíme:
· Padesát gramů moučkového cukru
· Kelímek 33% smetany ke šlehání
· Jedno větší balení mascarpone
· Vaničku měkkého tvarohu.
strouhaný koláč
Postup:
Smícháme si vajíčka s vodou a olejem. Přidáme smíchané sypké ingredience se špetkou soli a práškem do pečiva. Poté vlijeme do dortové formy na pečení, která by měla mít průměr zhruba dvacet čtyři centimetrů. Když se nám korpus upeče, necháme ho zhruba osm hodin vychladnout, aby se nám nedrolil při následném krájení. Krém vytváříme až těsně před podáváním dortu, aby se nám nekazil. Korpus poté dělíme na tři patra. Dobré je si pořídit speciální nit, kterou dort přeříznete v rovině a promazání bude vypadat čistě a efektně. Dále si v horké lázni necháme roztéct (toto je pouze jedna z variant, jak dort upravit) čokoládu, kterou následně polijeme vršek korpusu. Poté vkládáme čerstvé ovoce dle libosti. Nejlépe vypadají jahody v kombinaci s lesními plody a meduňkou.

Nemusíte se bát, že byste s tímto dortem nesklidili úspěch. Jedná se o ověřený recept, který je navíc velmi jednoduchý a přitom se zdá, že jste nad dortem strávili hodiny a hodiny práce. Tento dort se pak ve vícepatrovém podání hodí například na svatbu, narozeniny nebo party. Pokud se budete držet našich instrukcí, úspěch máte zaručený!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup