Zimní radovánky

Mnoho rodičů řeší, jaké aktivity v zimě dětem nabídnout. U menších dětí se rodiče často děsí už samotného oblékání, protože děti nebývají nejtrpělivější a než jim natáhnete všechny vrstvy oblečení, zimní boty a rukavice, tak se pěkně zapotíte. Ale pobyt na čerstvém vzduchu byste ani v zimních měsících neměli vynechávat. S malými dětmi nechodíme ven, když teploty klesnou příliš pod bod mrazu, ale pokud je pod mulou jen těsně, je to ideální doba zajít si s dětmi ven zadovádět.

sněhulák

Postavit si sněhuláka, hlavně nezapomeňte doma mrkev nebo postavit iglú, vytáhnout boby, sáňky nebo plastové lopaty a hurá na nejbližší kopeček, který rozhodně nemusí být veliký, stačí pár metrů. Určitě nějaký poblíž domu najdete.

S většími dětmi můžete vyrazit na sjezdovku a poprvé je postavit na lyže. Pokud chcete dát dětem dobré základy, aby se naučily jezdit bezpečně, a přitom neměly při jízdě strach, můžete využít lyžařského instruktora. Většina lyžařských center, třeba skiareál Čenkovice, nabízí dětské lyžařské instruktory, kterým můžete své děti s klidem svěřit a sami si mezitím pořádně zalyžovat. Budete překvapení, kolik se toho dítě během pár hodin kurzu naučí.

S dětmi si i v zimě můžete užít spoustu legrace. Samozřejmě je to lepší, když je sníh, ale mnohdy se ve městech sněhu nedočkáte. Pokud ale vyrazíte do hor, a stačí i ty naše malé hory, které najdete v České republice, můžete na sněhu klidně strávit celé jarní prázdniny.

lyžování

Na horách si můžete také vyzkoušet běžky, což vám může ukázat zimní hory v úplně jiném světle, než je znáte v létě třeba ze sedla kola. Chodit se dětmi ven v každém počasí jednoznačně přispívá k jejich silné imunitě a zdravému vývoji. A přiznejme si, udržet děti celý den zavřené v bytě, to nás stojí více nervů, než když je navlíkneme do oteplovaček a necháme je venku ve sněhu vydovádět.