Chcete inteligentní děti? Víme, jak toho dosáhnout!

Jako rodiče můžete IQ vašeho potomka ovlivnit, a to kladně i záporně. Proto byste měli za každou cenu své dítě podporovat a rozvíjet.
ukazování prstem v knize
KOJTE!
Už mnoho odborníků a nezávislých studií prokázalo, že kojení má pozitivní vliv na dítě i matku. Zdraví dítěte je přímo podmíněno, nakolik náchylné bude k nemocem nebo třeba alergiím později v životě, stejné je to ale také s inteligencí. Prokázalo se, že děti, které byly kojeny, za rok do věku sedmi let při správném rozvoji, podpoře a zájmu ze strany rodičů mají ročně o sedm a půl bodu vyšší IQ než děti, které kojeny nebyly. Musíte ale kojit déle než šest měsíců!

SPORT
Dítě, které je podporováno a vedeno k nějakému aktivnímu koníčku, je inteligentnější. Podporuje se v něm vývoj plánování, objektové permanence a také znalosti matematiky a fyziky. Děti bez fyzického pohybu jsou méně inteligentní a také zaostalejší v základní matematice.

STRAVA
Výživa a zájem o to, co dítě jí a kdy, je také velice důležitá, co se intelektu týče. Dítě by nemělo zůstávat úplně bez cukru, protože potom nemá jeho mozek z čeho brát živiny! Cukry, tedy ty zdravé sacharidy, jsou velmi podstatnou složkou dětského paliva pro mozek. Dbejte proto na to, ab dítě mělo dostatek čerstvého ovoce, ale také brambor a těstovin. Právě tam je sacharidů nejvíce. Také dbejte na vitamíny, které najdete v zelenině, dostatek vápníku a draslíku, který je hlavně v mléce a mase.

HUDBA
Mnohé studie prokázaly, že děti, které jsou nadané na zpěv nebo na hru na nějaký nástroj, jsou inteligentnější. Podporujte zájem dětí v hudbě a také v seberealizaci na poli například dramatické. Zapište dítě do dramatického kroužku nebo na zpěv či na nějaký hudební nástroj.
kluk s brýlemi
ČTENÍ
Nejenom že by děti měly číst, i vy byste měli číst jim, abyste podpořili jejich zájem o knihy.