Ed Sheeran dosahuje rekordních tržeb

Vůbec nezáleží na tom, zda posloucháte rock, pop, hip hop nebo country. Sto lidí, sto názorů a sto oblíbených kapel. Hudební průmysl se postupem času mění, a to především v závislosti na vývoji internetu a sociálních sítí. Dnes už to totiž vůbec není o prodeji alb.

ruce dj

V minulosti muzikanti vydělávali nejvíc právě na prodeji LP desek, kazet či CD nosičích. Dnes už tomu tak ale vůbec není. S digitalizací přišla snadnější dostupnost, ale také nižší zisky. Proto jsou pro ně koncerty důležitější než kdy dřív. Tam totiž v současnosti vydělají nejvíc peněz. A Ed Sheeran je toho skvělým důkazem.

 

Z nuly na vrchol

Talentovaný britský zpěvák a kytarista to před začátkem kariéry neměl snadné. Dokonce žil nějakou dobu na ulici. Dnes je z něj ovšem jeden z nejúspěšnějších zpěváků na světě. Jeho sláva stále roste a s ní i zisky. Momentálně pomalu končí turné Divide, které začalo v roce 2017 a které jede se svým posledním albem ÷“.

 

Tržby podle světoznámého žebříčku

Žebříček Billboard pravidelně sleduje úspěšnost, popularitu, sledovanost i ziskovost mnoha kapel. Podívejme se na jejich údaje. Podle Billboardu vydělal:

  • v roce 2017 za 105 koncertů utržil 122 milionů dolarů,
  • za rok 2018 za 99 show získal 429 milionů dolarů.

hraní na kytaru

To je úžasný pokrok a jeho hvězda stále stoupá. V letošním roce opět hodně koncertovat a částky se zvyšují především díky tomu, že v jednom městě nehraje jeden koncert, ale někdy i tři. Je po něm totiž taková poptávka, že se musí v mnoha městech (včetně Prahy) přidávat další termíny.

 

Výsledek úspěšného turné

Ed je velice populární zejména v Londýně. V místní O2 Areně musel vystoupit hned třikrát. V loňském roce vystupoval na londýnském stadionu ve Wmbley dokonce čtyřikrát a za tyto čtyři noci generoval výdělek 28 milionů dolarů. Podívejme se ale na konečný výsledek.

 

Celkové příjmy za turné Divide se odhadují na zhruba 750 milionů dolarů. Pokud se mu doopravdy podaří se na toto číslo dostat, stane se světovým rekordmanem. Tím je zatím stále kapela U2, která během turné v letech 2009 až 2011 dohromady 736,4 milionu.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup