Efektivní ochrana vody

Nad koupáním ve vlastním bazénu nic není, hlavně tedy v parném létě. Ovšem období tropických teplot je i obdobím, kdy se hodně daří různým nepřátelským mikroorganizmům a řasám, které se s oblibou ve vodě množí. Díky nim nejenže voda začíná zapáchat, ale stává se i zdraví nebezpečná. Koupat se v takových podmínkách není zrovna bezpečné, a to jak pro dospělého člověka, tak hlavně pro menší děti, které mají citlivější pokožku a organismus obecně. Veškeré tyto bakterie je nutné zlikvidovat, jinak se stane voda nepoužitelná. Pro to se používá bazénová chemie. Ani ta ovšem nemusí být vždy dobře snášena. Abyste ji museli používat co možná nejméně, můžete využít i preventivní prostředek ve formě krycí plachty.

bazény

Nejen k zazimování

Krycí plachta na bazén se standardně používá pro zazimování, ale dá se využít i v období, kdy se bazén běžně používá. Může totiž sloužit jako ochranný filtr před různými pevnými nečistotami, které do vody běžně zanáší vítr. Možná se vám může zdát, že nějaká ta větvička nebo lístek na hladině nemůže ničemu vadit, ale i na takových na první pohled nevinných drobnostech mohou být zárodky nepříjemných bakterií, které se ve třicetistupňových vedrech množí rychlostí blesku. Plachta je zárukou, že se do vody žádné takovéto smetí nedostane, díky čemuž je možné používat chemie o něco méně. To vám nejen zlepší pocit z koupání, ale také sníží náklady na údržbu.

plavání

Bezpečnost

Výhodou bazénové plachty je rovněž i fakt, že funguje i jako bezpečnostní prvek, a to hlavně pokud máte menší děti, které si na zahradě rády hrají. Stačí trocha nepozornosti a mohou do bazénu přepadnou. V případě, že na něm bude pevně ukotvená plachta, snižuje se možnost zranění či dokonce utonutí. Plachty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, kterým nechybí vysoká odolnost, takže je jejich protržení, obzvláště pak malým dítětem, velice nepravděpodobné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup