Vlastní bydlení levně a rychle? Tak to je mobilheim

Jistě jste se již setkali s pojmem mobilní dům. Ještě donedávna byl tento druh bydlení u nás neznámý a mohli jste se s ním setkat pouze v zahraničí, ale dnes se těší stejně vysoké popularitě i u nás. Je to dáno především tím, že se jedná o jednu z nejlevnějších variant pořízení vlastního bydlení a také nejrychlejší.

peníze na stavbu domu

Mobilheim, jak se jinak tomuto druhu bydlení říká, se nechá tedy využívat jak k rekreačním účelům, tak i k trvalému bydlení. Přináší veškerý požadovaný komfort a také značnou úsporu nejen při samotném pořízení.

Možná si pod tímto názvem představíte karavan. Princip je podobný, ale v tomto případě nejde o cestovatelský příbytek, a pokud má ocelový podvozek a kolečka, tak pouze za účelem převozu na místo určení a snadné manipulace při usazování. Pro pořízení tohoto typu bydlení je potřebný pouze pozemek se zpevněným místem, na které bude možné dům postavit.
karavan pro žabičky

Různé varianty provedení

Tak jako u běžných domů, tak i v tomto případě si můžete vybírat z několika možných variant. Můžete si vybrat přímo z katalogu již hotové a dokonce vybavené a nechat si je přivézt v průběhu několika málo dnů nebo si můžete takové mobilní a ke všemu nízkoenergetické bydlení nechat postavit na klíč.

V každém případě vás příjemně překvapí nízké pořizovací náklady, díky kterým si nebudete muset brát hypotéku a často si vystačíte s vlastními úsporami.

Pro trvalé bydlení stačí dovezený mobilní dům jen upravit podle svých představit například zateplením, terasou, výměnou oken a podobně. Abyste mohli dům okamžitě využívat, tak stačí vyřešit pouze připojení k elektřině, vodě či ke kanalizaci nebo jímce.

V případě, že máte pozemek a chcete bydlet co nejdříve, tak tento způsob řešení se vám opravdu vyplatí. Postupně můžete investovat další peníze do dalších úprav, ale přitom můžete pořád bydlet.