Hypotéka bez rizika

Hypotéka je při dnešních cenách nemovitostí řešením, jak bydlet ve vlastním v dohledné době. Pokud vyberete dobře, tak se nemusíte obávat vysokých sazeb.

Hypotéka bez rizika

Buďte obezřetní

Abychom si mohli pořídit vlastní bydlení, tak se pohybujeme v milionových sumách, což obyčejný člověk nevydělá jen tak. Abychom nemuseli čekat třeba desítky let, než tuto částku našetříme, tak si můžeme vzít hypotéku. Sice je to závazek na dlouhou dobu, ale zase budeme bydlet ve vlastním a neplatit nájem někomu cizímu. S výběrem to není tak snadné, protože velmi nízký úrok může být jen na určitou dobu, nebo v hypotéce mohou být velmi vysoké poplatky či jiný háček.

rodinný dům

Musíme dávat pozor hlavně na dobu fixace, protože při ní nemůže poskytovatel hýbat s výší úroku a můžeme ji splatit bez poplatku navíc. Čím delší je tohle období, tak tím větší jsou většinou i splátky. Velmi dobrý pozor musíme dávat na poplatky obecně, protože díky nim bychom celkově mohli zaplatit mnohem více. Proto vždy musíme pečlivě pročíst smlouvu a klidně ji nechat zkontrolovat profesionálem, protože nám tu jde o velké peníze.

Nebankovní společnost

Mnoho lidí má nějaký ten zápis v registru, kdy třeba nesplatili nějakou splátku včas či udělali jiný prohřešek co se týče financí. Banky takové klienty potom mnohdy odmítají, protože mají strach, aby včas a řádně spláceli. Záznamy z rejstříku se mažou až po několika letech, přičemž abychom nemuseli takto dlouho trvat, tak si můžeme vzít nebankovní hypotéku. Zde jsou drobné záznamy a jiné prohřešky tolerovány, akorát dostaneme o něco vyšší úrok než s čistým štítem.

stříška z peněz

Nemusíte se ani obávat toho, jestli budete mít každý měsíc na splátku, protože si je můžeme natáhnou až na 40 let, takže měsíčně nebude suma nijak přehnaná. Společnost se věnuje každému klientovi zvlášť, takže Vám spočítá na míru splátky, aby zbytečně nezatěžovali Váš měsíční rozpočet, ale na druhou stranu jsme měli brzo splaceno a mohli bydlet ve vlastním bez starostí. Proto může být nebankovní hypotéka vhodná cesta i pro Vás.