Jak přijít k levnému bydlení

Jen stěží najdeme někoho, kdo by nechtěl bydlet levně. Dnešní doba má spousty možností, jak toho dosáhnout, stačí se jen dívat kolem sebe a nebát se, čerpat ze všech možných zdrojů a inspirovat se u svých kamarádů či známých, sledovat webové stránky realitek či pročítat inzeráty .
požární schodiště

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv možnost a variantu, nikdy není nic jenom bílé nebo černé, vše má svoje klady i zápory, důležité je mít jasno v tom, co vlastně očekáváte.
Nejčastějším způsobem bydlení, a pro většinu lidí nejlevnějším, je pronájem, to může být sázka do loterie jak pro nájemce, tak i nájemníka. Ať tak nebo tak, vždy trvejte na sepsání řádné smlouvy o nájmu, samozřejmě po dohodě obou stran.
bytový dům s balkony
Nejčastější formou je sáhnout po službách realitní kanceláře a sdělit své požadavky a představy, počítat však musíte s provizí, kterou zaplatíte za poskytnutou službu. Navíc lze předpokládat, že budete mít výdaje i za zálohu ve formě jednoho nebo dvou nájmů předem. Jestliže se rozhodnete pro tuto možnost, pak budete mít starostí minimálně, ale zase si sáhnete hlouběji do peněženky.
židle u kulatého stolu
Pátrat po levném bydlení můžete i sami na internetu, tedy na webovkách, kde uveřejňují svoje nabídky pronajímatelé, některé weby vám jsou schopny i připravit i návrh smlouvy, ale pokud sami nejste v oblasti smluv zrovna zdatní, určitě bude stát za to, pro vlastní klid, předložit ji advokátovi. Samozřejmostí je si byt důkladně prohlédnout, abyste na nic nezapomněli, sepište si vše, na co se při prohlídce budete chtít zeptat.
Cena je asi to podstatné, co při vašem výběru bude hrát velkou roli. Bohužel zájem o byty či pronájem jiných prostor určených k bydlení je stále větší a úměrně s tím rostou i ceny. Obecně platí, že čím větší město, tím vyšší částka. Abyste dosáhli levného bydlení, tak se orientuje na lokality v těsné blízkosti velkých měst s dobrým dopravním spojením a dostupností MHD.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup