Jsou míče vhodné hračky pro psy?


Psi nás provází už od starověku. Jsou nám věrnými souputníky a není divu, že se jim říká „nejlepší přítel člověka“. Ovšem je nutné říci, že to funguje i obráceně. Většina majitelů je pro své čtyřnohé miláčky udělat prakticky cokoliv. A to se samozřejmě týká i velkého množství hraček.fotbalový míč

Mezi nimi už velmi dlouhou dobu hrají prim míče Techneco. Proč jsou tak oblíbené? Má to hned několik důvodů. Jedním z nich je jejich dostupnost v mnoha různých velikostech, od malého golfového či ping-pongového až po basketbalový. Snadno tedy najdete takový, který vašemu pejskovi padne „do tlamičky“.

Dále tu máme velké možnosti her, které tento předmět nabízí. V první řadě je tu samozřejmě obligátní aportování. To patří k nejoblíbenějším činnostem mnoha psů, a to z dobrého důvodu. Simuluje totiž lov kořisti. A pokud míček po stisknutí ještě píská, je jejich štěstí dokonalé. Pískot jim totiž simuluje smrtelný výkřik kořisti, například králíka či veverky.

Ovšem nejen házení není jediná hra, kterou můžete se svým psem s míčem hrát. Další možností je například hra na hledání, kdy jej někam schováte a váš pes jej musí na povel najít. To slouží k uvědomění procvičování pachových schopností a jejich využití, tedy něčeho, v čem jsou psi skutečně dobří.fotbalový míč v rohu hřiště

Další hrou, kterou se mohou naši čtyřnožci naučit, je prostrkávat míček určitou překážkovou drahou. To jim bystří schopnost soustředění a učí je to řešit problémy a neočekávané situace samostatně, což se může hodit.

Po všech těchto pozitivech, mají míčky i nějaká negativa? Bohužel ano, a většinu z nich si majitelé ani neuvědomí, dokud není příliš pozdě. Tím hlavním nebezpečím, zejména pro snadno vzrušivé, temperamentní psy, je vytvoření závislosti. Ano, je to tak, pes se může stát na balonku závislým. A pokud majitelé hyperaktivního psa tyto vlastnosti ještě podporují, například koupí automatického vrhače, pak mají na problém zaděláno.

Ano, může se zdát, že jde o něco neškodného. To však není pravda. Pokud totiž váš miláček celý den vyžaduje míček, znamená to, že vůbec neodpočívá. A pro psy je spánek důležitý, prospí totiž až 18 hodin denně. A pes, který je stále v afektu a rozrušený, rozhodně kvalitní spánek nemá, protože neustále čeká, že se objeví jeho oblíbená hračka.

Dále tu je nebezpečí, které dlouhodobé časté hraní s míčkem jakéhokoliv druhu představuje pro psí zuby. Zvláště špičáky se mohou obrousit prakticky až na dáseň a způsobovat tak zvířeti velkou bolest. A to přeci nechcete, že?

Míček je užitečný pomocník a zábavná hračka pro psy, jen je třeba jej používat s rozumem. Teprve to povede k oboustranné spokojenosti.