Na Otavu s pronajatou dodávkou

Otavě se přezdívá „zlatonosná řeka“, zlato se tu před staletími skutečně těžilo, naleznete tu po těžbě pozůstatky v podobě tzv. sejpy, což je určitá chráněná přírodní lokalita na středním toku mezi Strakonicemi a Horažďovicemi. Ať už byste nalezli v říčním písku drobnou hrudku zlata nebo ne, Otava přitahuje pozornost i z jiného důvodu. Je to dobře splavná řeka pro vodáky v letním období. Je tu překrásná příroda, s nádechem mnoha vítězných husitských bitev, z nichž ta nejvýznamnější je tu dobře patrná – bitva u Sudoměře s obrovským kamenným památníkem – sochou Jana Žižky z Trocnova.

Otava v Písku

Na Otavu se vyplatí vydat se na konci června či na počátku července, dokud má ještě dostatek vody, a navíc je dostatečně dlouhý sluneční svit. Můžete využít služeb některé z místních půjčoven lodí, ale výhodné je mít k dispozici i vlastní zásobovací vůz. Půjčovna dodávek v Praze k tomuto účelu poslouží perfektně, zavazadlový prostor využijete pro ukládání bagáže, kterou nemusíte mít v lodích při plavbě, čímž je splouvání říčních kilometrů snazší. Uvnitř dodávky, případně na nosiči na tažném zařízení či v přívěsném vozíku lze mít uložena jízdní kola a střídat plavbu s cyklistikou.

pronajatá dodávka

Plavbu si rozplánujte podle vodáckých kempů, kterých je tu podél řeky rozprostřena celá řada, optimální délka plavby pro jeden den je mezi deseti a sedmnácti kilometry. Výhodou Otavy je čistota vody a možnost koupání u některého z jezů s bezpečnou šikmou propustí, za teplého počasí se tato dovolená může stát jednou z těch, na které budete rádi vzpomínat.

A co se týče dodávky, tu můžete mít k dispozici na celý týden, složíte se na půjčovné v rámci party a tím vás dovolená vyjde značně levně. Výhodou je samozřejmě jen jeden větší vůz, než pět menších už kvůli parkování a lepší organizaci, kdy jste všichni pohromadě a nikde se na nikoho nečeká.