Proč si pořídit retro noční stolek

Kvalita materiálu a dílenského či ručního zpracováníretro noční stolek Svetpokladu.cz rozhodně nebude sestaven z dřevotřískových desek s laminátovou dýhou a s ostrými hranami. Tyto výrobky patřily již v minulosti ke špičkovým mistrovským dílům truhlářské výroby a každý z nich bylo možno považovat za originál. Mnohé z nich jsou intarzované, opracované řezbářskými nástroji, jsou čepované, lepené a poctivě klížené, ovšem nikoli toxickými chemikáliemi, jako je formaldehyd, typické pojivo pro dřevotřískový odpad.

bílý noční stolek

Dřevěný masiv je zcela zdravotně nezávadný a výrobci retro nábytku se zaměřují i na vhodnou povrchovou úpravu, jako je např. voskování. Můžete si být jisti, že do ložnice s tímto nábytkem můžete bez problémů vpustit vaše ratolesti, které vše rády osahávají a možná, že i olizují. Nechat olizovat dřevotřískový nábytek znamená vystavit děti nebezpečí kontaktu s jedovatými látkami, zatímco u retro stolku jim nehrozí vůbec nic, možná jen trochu těch povrchových nečistot, či bakterií, které jim rozhodně neublíží.

retro noční stolek

Nostalgické ohlédnutí za přívětivější dobou – mnoho lidí se dnes odvrací od „supermoderny“, která je již na první pohled chladná, neosobní a odtažitá, zvláště pak u nevýrazných šedých či velmi tmavých barev. Stále častěji si snažíme připomínat spíše období laskavější, kdy měli lidé k sobě blíž, a nepotřebovali ke svému štěstí mobilní telefon. Retro styl je širší pojem a zahrnuje v sobě jak dobu docela nedávnou, v období 50. až 80. Let minulého století, tak i přelom 19. a 20. století, který vynikal zejména ornamentální krásou empíru a secese.

Proč si tedy nepřipomenout retro nočním stolkem dobu, kdy lidé neměli takové starosti, jaké zažíváme dnes, kdy byli více v kontaktu s přírodou a kdy se také více mezi sebou stýkali při každodenních všedních i slavnostních příležitostech?