Sportem ku zdraví

Myslíte se, že sport je opravdu pro všechny? Tedy, když to tak vezmu, tak sport je opravdu pro všechny. Ovšem ale každý člověk si musí vybrat takový sport, aby mu vyhovoval a zdravotně mu vůbec neublížil. Proto se taky říká, sportem ku zdraví anebo k trvalé invaliditě. A tohle vám mohu potvrdit, protože jednou můj bratr chtěl hodně sportovat a opravdu to nedopadlo dobře. Byl totiž skákat přes nějakou kozu, kterou si s kamarády vyrobily. Můj bratr totiž byl dříve velmi obézní, ale na prvním stupni střední školy se rozhodl, že to změní.

Sportem bratr žije.

Myslím si, že udělal opravdu moc dobře. A proto s dvěma kamarády, kteří také neměli dokonalé postavy, se rozhodli, že budou sportovat a posilovat. No, a musím říct, že po dvou letech mají postavy všichni jako ze soustruhu. Takové ostré tvarované a pevné postavy se jenom tak opravdu nevidí. A bohužel bratr už si vymýšlel, jak bude dál sportovat.

I běh je skvělý.

A proto začali skákat přes nějaké bedny a nějaké kusy dřeva a taky kozu. Samozřejmě, že to dopadlo tak, že bratr jednoho dne nějak špatně dopadl a měl vymknutý kotník. Takže dva měsíce nemohl na nohu pevně šlápnout, takže nemohl ani skákat s kamarády. Bratr byl z toho opravdu nešťastný, protože na sportu a posilování byl opravdu hodně závislý, takže nevěděl, co má dělat doma. Proto dělal doma alespoň kliky anebo posiloval břišní svaly. A bratr říkal, že alespoň tohle ho doma drželo při životě, jinak by se asi zbláznil, že nemůže mát pohyb. A opravdu z toho měl bratr velký strach. On mi říkal, že vážně není nic horšího, než když jste doma připoutaní na lůžko, když nemůžete vykonávat vaše oblíbené věci, v jeho případě tedy sport. Naštěstí už to má bratr za sebou a dává si na sebe alespoň větší pozor. Jsem ráda, že to bratr vzal v potaz a už si dává pozor, kam skáče a kam šlape. A vy taky děláte nějaký nebezpečný sport?