Norský model předpovědi počasí dobývá svět Androidu

Má velice přehledné grafické zpracování, zobrazená data jsou snadno pochopitelná i pro laika, nic podstatného pro předpověď počasí v nich nechybí a většinou se předpovědi shodují s realitou. Velmi přesný je odhad teplot v průběhu dne i při předpovědi na dva dny dopředu, směr a rychlost větru naznačí pohyb vzduchové hmoty a v kombinaci s programem Meteor, což je srážkový radar, je tato předpovědní aplikace vynikajícím pomocníkem jak doma, tak i na cestách.
deštový mrak

Proč je norský program tak oblíbený?

Aplikaci si oblíbili lidé z celé Evropy, neboť právě na Evropu se tento model zaměřuje a nutno podotknout, že jsou odhady velmi přesné. Údajně si jej zamilovali i jachtingoví nadšenci na Jadranu. O norském modelu se bohužel ne příliš dobře zmiňuje náš český předpovědní server (Český hydrometeorologický ústav), ale prozatím stále platí, že je Yr nejpřesnějším předpovědním serverem pro Android. Bohužel není verze programu připravena pro náš mateřský jazyk, musíte se spokojit s angličtinou, což ovšem pro většinu uživatelů mobilních telefonů v Česku není překážkou. Ostatně, aplikace je tak přehledná, že je pochopitelná i intuitivně.
Předpovědi počasí na delší dobu než jeden nebo dva dny, jsou vždy ošidné a je nutné počítat s jistou pravděpodobností odchylky, každopádně se Norové za své předpovědi stydět nemusí a každému z Vás, kdo Yr ještě nevyzkoušel, to doporučujeme. Program je ke stažení z Google Play zdarma a pracuje s ním téměř půl druhého milionu uživatelů.
bouře a blesky

Vhodný doplněk k předpovědi počasí je meteorologický radar

Velmi šikovná aplikace pro operační systém Android je Meteor. Jedná se o pěkně graficky provedený meteorologický radar, jeho obliba mezi lidmi stoupá, zejména v době, kdy se očekává přechod studené fronty a množství dešťových nebo sněhových srážek. Program je ke stažení v Google Play a je zdarma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup