Proč zrovna pilates?

Pilates najdete v nabídce cvičení asi každého fitcentra. Není to žádná „líná disciplína“, jak by se na první pohled mohlo někomu zdát. Přinášíme pár tipů, proč zrovna pilates vyzkoušet. V čem vám může být prospěšný?
pozice jógy

Vnímáte při něm intenzivně svoje tělo

Kniha, která napomohla rozšířit toto cvičení celosvětově se jmenuje výstižně. Její autor, Joseph Pilates ji nazval „Kontrola“. Když pilates cvičíte, provádíte vědomé, plně kontrolované pohyby. Hlava a zbytek těla spolu hovoří a spolupracují. Seznámíte se se svaly, o kterých jste ani nevěděli. Zjistíte, jak se dá vytáhnout páteř, posílit pánevní dno, aktivovat hluboké vnitřní svaly, dýchat do břicha či do zad a jiné dovednosti prospěšné vašemu zdraví. Zbaví vás mnoha problémů.
 

Vyčistíte si hlavu od starostí a odpočinete si

Přispívá k tomu i skutečnost, že hlavně z počátku prostě musíte myslet na to, abyste cvičili správně, soustředili se a správně dýchali. Na ostatní problémy prostě nemá hlava čas a tak si od nich odpočinete, nezatěžují vás.
 

Využijete ho skoro kdykoli a kdekoli

Můžete ho cvičit jako samostatnou aktivitu nebo jako sport doplňkový k vašemu hlavnímu. Správné návyky ohledně držení těla využijete při sportování i mimo sportoviště. Znalosti a dovednosti, které jste při pilates získali, využijete i v „běžném životě“. Změní se k lepšímu vaše chůze i postoj, způsob pohybu při práci, způsob zvedání břemen, nošení vašich malých dětí.
 asijský sportovec

Vylepší vám i sexuální život

To je příjemný bonus, že? Díky lepšímu vnímání těla v dotyčných oblastech, jejich posílení a prokrvení prostě kvalitněji vnímáte i sex. A s vámi i váš partner. Potvrzuje to mnoho žen. Za pokus to rozhodně stojí!
 balon na cvičení
Tak co, milé dámy? Vyberte si ve sportovním centru lekci pilates? Nebo ho zkusíte podle videí na internetu, kde je také široký výběr? Ze začátku je dobré poradit se s odborníky, ale to lze též naživo i na správně vybraných videích či v online fitness. Každému vyhovuje něco jiného a má jiné možnosti. Pilates trénink patří k aktivitám, které jsou nenáročné na podmínky a vybavení. Lze ho praktikovat „ve společnosti“ i ve vašem domově.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup